Wycieczka rodzinna do Bałtowa

W dniu 16.05.2019 grupa przedszkolaków wraz z rodzicami i swoimi wychowawczyniami pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Pobyt w Jurajskim Parku rozpoczął się od wyprawy do Sabatówki - wioski czarownic, gdzie przywitała dzieci bardzo wesoła wiedźma. Następnie w Parku Jurajskim oglądały naturalnych rozmiarów makiety prehistorycznych zwierząt, począwszy od najmniejszych, a skończywszy na imponującym wielkością diplodoku. Pani przewodnik w ciekawy sposób przekazywał dzieciom informacje o nazwach, trybie życia i cechach wybranych okazów.

Ostatnim etapem wycieczki bałtowskiej było zwiedzanie zwierzyńca, dolnego i górnego. W dolnej części dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy, skunksy. Górną część zwierzyńca zwiedzaliśmy jadąc żółtym  amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył sie Park Miniatur, w którym zapoznaliśmy sie z polskimi zamkami i pałacami. Do domu dzieciaki wracały bardzo zmęczone, ale zadowolone z wrażeń jakie przyniosła im wycieczka w świat dinozaurów.